NORVEÇ BERGEN HAKKINDA BİLGİLER

Norveç ,İskandinav turumuzun son durağı. Kopenhag‘dan Bergen‘e ve buradan da Oslo‘ya geçeceğiz. Muhteşem doğası ile gelen herkesi büyülemeyi başaran şehir Bergen 484.000 kişinin yaşadığı bir şehir.Etrafı 7 adet dağ ile çevrili.

Para Birimi

Bergen‘de kullanılan para birimi Norveç Kronu‘dur.

Saat Farkı

Norveç Türkiye‘den 2 saat geridir.Kış saati uygulamasına geçmeyerek Türkiye aramızda olan 1 saatlik zaman farkını 2’ye çıkarmıştır.

İklim

Bergen Norveç ülkesinde bulunan en ılıman şehir.Neredeyse her mevsim yağış alsa da diğer şehirler kadar soğuk olmuyor. Şehre gitmek için en iyi dönem Mayıs ayı.Sıcaklık çok yüksek olmasa da yağmurun az olduğu bir döneme denk gelmiş olursunuz.

Yeme-İçme

Rotamız Norveç olduğu için,yemek konusunda ilk aklınıza gelen deniz ürünleri oluyordur.Şehirde bulunan balık pazarı ”Fisketorget” hem taze alabileceğiniz hem de orada pişirilmiş ürünleri yiyebileceğiniz muhteşem bir yer. Balık çorbası ve somon olmazsa olmazlardan.

Gezilecek Yerler

Hansa Evleri,Fisketorget,Torgalmenningen Meydanı,Fiyordlar, Nordesparken,Floyen Tepesi,St. Jhon’s Kilisesi,Fantovft Ağaç Kilise,Edvard Grieg Müzesi

Vize

Norveç seyahatiniz için Schengen vizesine sahip olmanız gerekmekte.

Ulaşım

Bergen‘e Türkiye’den direk uçuş bulunmuyor. Oslo‘dan ya da diğer İskandinav ülkelerinden aktarmalı geçiş yapabilirsiniz. Hem de oraları görmek için bahane olur:)

Konaklama

Şehirde konaklama seçenekleri oldukça çok ama Norveç pahalı bir ülke olduğu için biraz cep yakıyor.

 

Gülümseyin Hayata 😉

Be first to comment