ALPLERİN KIZI ”MADONNA Dİ CAMPİGLİO”

Trento’dan sadece 30 dk uzaklıktaki,İtalya Alpleri’nin kuzey-doğusunda yer alan Dolomitler, Avrupa’nın kış turizmiyle öne çıkan önemli bölgelerinden biri olmuş.

DOLOMITES

Trento’dan yolculuğunuza başlayıp,yukarılara doğru çıktıkça temiz havanın ciğerlerinizi doyurduğu,yeşilin ise sizi büyülediği bir atmosferle karşı karşıya kalıyorsunuz veee çok geçmeden görselliği ile görenleri etkileyen bir sıradağ olan ”The Dolomites” karşınıza çıkıveriyor,bu gördüğünüz yer dünyanın en güzel manzaralarına sahip ”Adamello Brenta Doğal Parkı”, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktaymış…

PINZOLO

PINZOLO_2

DOLOMITES

Dolomit Dağları’nın eteklerindeki Trento şehrine bağlı ”Madonna Di Campiglio” kasabası, local otelleri, bölgeye özgü alışveriş dükkanları, kayak pistleri ve uluslararası müsabakalarıyla cazip bir kayak merkezi konumunda.

madonna di campiglio

madonna di campiglio_2

madonna di campiglio_5

madonna di campiglio_3

madonna di campiglio_4

Kasabaya etkinliklerin bulunduğu dönemde gittiğinizde,otellerde yer bulmak bir hayli zor oluyormuş.Neredeyse %100 doluluk ile çalışıyorlarmış. Kış sezonunun dışında da bölge bazı spor faaliyetleri için aktif bulunmakta; kaya tırmanışı,serbest atlama,yamaç paraşütü, trekking ve dağ bisikleti gibi.

 

madonna di campiglio_22

madonna di campiglio_10

madonna di campiglio_11

madonna di campiglio_13

Çocukluğumuzun çizgi filimi olan ”Heidi”yi hatırlayacağınız,onun gibi kırlarda yuvarlanıp,bulutların üstünde yürümek isteyeceğiniz harika doğaya bir an önce yolunuzu düşürmeniz dileğiyle,

Gülümseyin Hayata 😉

Be first to comment