GEZGİNSTAR’IN MALMÖ GEZİSİ ULAŞIM REHBERİ

Malmö gezisi için Türkiye‘den direk uçuş bulunmuyor ve diyebilirsiniz ki Malmö‘ye neden gideceğim? Malmö‘nün sizin için önemli bir durak olduğunu aklınızın bir köşesine not edin.

Stockholm‘e geldiniz gezdiniz ve Danimarka‘nın başkenti Kopenhag‘a geçmek istiyorsunuz bunun için 2 seçenek var.Uçak ya da tren. Trenle geçiş yapmalısınız ki 16km uzunluğundaki Baltık Denizi üzerine kurulmuş Öresund köprüsünü görmelisiniz. İsveç‘i Danimarka‘ya bağlayan bu köprünün üst katını motorlu araçlar alt katını ise tren seferleri için kullanılmakta. Yolculuk yaklaşık 35-40 dakika sürüyor.

Şimdi görüyorsunuz ki Malmö öyle ya da böyle geçiş güzergahınızda olduğuna göre Malmö‘ye uğrayıp 1 gece de olsa konaklayıp ardından Malmö gezisi yapıp yolculuğunuza Kopenhag‘a doğru ya da Stockholm‘e doğru devam edebilirsiniz.

Malmö‘ye 2. kez geliyordum ilk geldiğimde Kopenhag konaklama açısından pahalı olduğu ve Malmö şehrini de gezmek istediğimiz için Kopenhag‘a uçup tren ile Malmö’ye geçmiştik.İkinci gelişimde ise İskandinav turuna çıktığımız için rotamızın ilk durağı olan Stockholm‘e uçmuştuk. Stockholm‘u gezdik dolaştık ve Malmö gezisi için yollara düştük. SJ (Statens Järnvägar) firmasından tren biletlerinizi alabilirsiniz. Yolculuk 4saat 20dk sürüyor. Tren bilet fiyatları yolculuk yapmak istediğiniz saate göre değişebiliyor en uygun fiyat 150SEK. Trenin içinde küçük bir restoran bulunuyor biraz market havasında gibi. Öyle daracık bir tren yolculuğu yapmıyorsunuz geniş ve konforlu.

 

 

 

 

Şehirde ulaşım nasıl sağlanıyor diye soracak olursanız en sevdiğim ulaşım aracı olan yürüme ile. Gezilmesi gereken yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz ya da Türkiye caddelerinde korkarak kullanabildiğimiz bisiklet ile Malmö gezisi yapabilirsiniz. Bisiklet kiralayabileceğiniz ofisler var oradan istediğiniz süre kadar kiralama yapabilirsiniz. Hava güzelse çok keyifli bir aktivite oluyor.

 

 

 

 

Gezmeyi çok seven ,durmadan yeni görmek isteyen ruha sahip dostlar Malmö gezisi yapmıyım, orada boşa vakit geçirmiyim diye düşünmeyin sakinliği, huzur dolu şehri, insanların samimi olduğu bu şehri es geçmeyin.

Gülümseyin Hayata 😉

 

 

 

 

 

Be first to comment