KOPENHAG GEZİ REHBERİ ULAŞIM DETAYLARI

Kopenhag gezi rehberi ile havalimanı ulaşımı ve şehir içi ulşaım için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda detaylar yazdım. Ulaşım için metro ,bisiklet,otobüs, S-Trains gibi alternatifler mevcut. Yine bir GezginStar klasiği mecbur olmadıkça ulaşım araçlarını kullanmayın şehri yürüyerek gezin. Hep söylüyorum bunu o zaman gittiğiniz şehrin tadına varabiliyorsunuz ve birçok güzelliğine şahit olabiliyorsunuz yoksa nokta atışı yaparak görülmesi gereken yerlere metro ile ulaşıp evet gördüm tikini atmak çok kolay. Halka karışın 🙂

 

 

 

 

Kopenhag Havalimanı‘na İstanbul‘dan yapacağınız 3 saatlik yolculuk ile ulaşıyorsunuz. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için en kolay yol Terminal-3‘de yer alan metro ile ulaşmak.Yaklaşık 15dk-20dk sürüyor.Otobüs ile şehir merkezine ulaşmak için ise 5C numaralı otobüs ile yaklaşık 30dk sürecek yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşılmakta. Taksi en son aklınıza gelmesi gereken çözüm olsun çünkü çok pahalı.

 

 

 

 

Copenhagen Card, Kopenhag gezi rehberi listenizde yer alan yerleri görmek istiyorsunuz hem de gireceğiniz müzelere ya da ulaşıma gereğinden fazla para vermek istemiyorsanız Copenhagen Card tam size göre. 24 saatlik 53 Euro-48 saatlik 74 Euro-72 saatlik 89Euro ve 120 saatlik olan kart ise 120Euro. Fiyatlar ilk gördüğünüzde pahalı gelebilir ama şehir zaten pahalı alışın bu fiyatlara demek zorundayım.Zaten hem ulaşıma hemde gireceğiniz müzelere para verirseniz çok daha fazlasını ödemiş oluyorsunuz aklınızda bulunsun.Bir günlük alıp hızlıca bir tur yapabilirsiniz diğer günler yürüyerek istediğiniz yerleri gezebilirsiniz,yemeklerde sokaktan yenildiğinde bütçeyi biraz dengelemiş olursunuz.

City Pass kartta ise 1 günlük 80DKK ya da 3 günlük 200DKK alınabiliyor ve sadece ulaşım için sınırsız şekilde kullanabiliyorsunuz. Yürümeyi sevmeyip Kopenhag gezi rehberi içinde yer alan noktaları görmek için kolay bir ulaşım aracı olabilir.

Bisiklet, Avrupa‘da en yoğun şekilde bisiklet kullanımının olduğu şehirde trafikte dikkat etmeniz gereken motorlu araçlardan çok bisikletler.Yağmur çamur, soğuk sıcak hava demeden sürekli bisikletlerin üzerindeler bir yandan yemek yiyip, bir yandan telefonla uğraşıp bir yandan da yoğun trafikte ilerleyebiliyorlar.Sizde bu eşsiz deneyimi mutlaka yaşamalısınız.En azından bir gün şehri bisiklet ile gezebilirsiniz.Söylemeden geçemeyeceğim şey bisikletlerin ekranında navigasyon göstergesi var harika 🙂 Kopenhag gezi rehberi olarak bu bisikletler bir harika. Ekrandan görülmesi gereken tüm noktaları seçebiliyorsunuz. Bycyklen‘den bisiklet kiralayabilirsiniz.

 

 

 

 

Şehirde istediğiniz tüm noktalara kolayca ulaşabileceğiniz bir sistem üzerine kurulmuş. Kopenhag gezi rehberi sıralamanızı oluşturup ulaşım için en kolay yolları seçip, çok para da vermeden şehri gezmeye başlayabilirsiniz.

Gülümseyin Hayata 😉

 

Be first to comment