KOPENHAG GEZİ REHBERİ ULAŞIM DETAYLARI

Kopenhag gezi rehberi ile havalimanı ve şehir içi ulaşımı için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda detayları bu yazımda bulabilirsiniz.Ulaşım için metro ,bisiklet,otobüs, S-Trains gibi alternatifler mevcut. Yine bir GezginStar klasiği olarak mecbur kalmadıkça ulaşım araçlarını kullanmayın şehri yürüyerek gezin derim.Hep söylüyorum bunu o zaman gittiğiniz şehrin tadına varabiliyorsunuz ve birçok güzelliğine şahit olabiliyorsunuz yoksa nokta atışı yaparak görülmesi gereken yerlere metro ile ulaşıp evet gördüm tikini atmak gibi birşey oluyor. Halka karışın 🙂

 

 

 

 

Kopenhag Havalimanı‘na İstanbul‘dan yapacağınız 3 saatlik yolculuk ile ulaşıyorsunuz. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için en kolay,hızlı ve ucuz olan yol Terminal-3‘de yer alan metro.Yaklaşık 15dk-20dk sürüyor şehir merkezine ulaşmanız.Otobüs ile gitmek isterseniz  5C numaralı otobüse binebilirsiniz.Yaklaşık 30dk sürecek yolculuk sonunda şehir merkezindesiniz.Taksi en son aklınıza gelmesi gereken çözüm olsun çünkü çok pahalı.

 

 

 

 

Copenhagen Card, Kopenhag gezi rehberi listenizde yer alan yerleri görmek için kullanabileceğiniz bir kart. Hem gireceğiniz müzelere hem de ulaşıma gereğinden fazla para vermek istemiyorsanız Copenhagen Card tam size göre. 24 saatlik 53 Euro-48 saatlik 74 Euro-72 saatlik 89Euro ve 120 saatlik olan kart ise 120Euro. Fiyatlar ilk gördüğünüzde pahalı gelebilir ama şehir zaten pahalı alışın bu fiyatlara demek zorundayım.Zaten hem ulaşıma hem de gireceğiniz müzelere para verirseniz çok daha fazlasını ödemiş olursunuz aklınızda bulunsun.Bir günlük alıp hızlı bir müzeler turu yapabilirsiniz diğer günler ise yürüyerek şehrin sokaklarını keşfedebilirsiniz böylece bütçeyi biraz dengelemiş olursunuz.

City Pass kart ise 1 günlük 80DKK (yaklaşık 10 Euro) ya da 3 günlük 200DKK (yaklaşık 26 Euro) olarak satılıyor ve sadece ulaşımda sınırsız kullanabiliyorsunuz. Yürümeyi sevmeyip Kopenhag gezi rehberi içinde yer alan noktaları görmek istiyorsanız tercih edebilirsiniz.Ama yürümek gerçekten zevkli ve Kopenhag çok büyük bir şehir olmadığından çok da kolay.

Bisiklet, Avrupa‘da en yoğun şekilde bisiklet kullanımının olduğu bir şehir burası.Onun için trafikte dikkat etmeniz gereken şey ise,motorlu araçlardan çok bisikletler.Yağmur çamur, soğuk sıcak demeden sürekli bisikletlerin üzerindeler.Bir yandan bir şeyler yiyip, bir yandan telefonla uğraşıp,bir yandan da yoğun trafikte ilerleyebiliyorlar.Siz de bu eşsiz deneyimi mutlaka yaşamalısınız.En azından bir gün şehri bisiklet ile gezebilirsiniz.Söylemeden geçemeyeceğim şey ise,bazı kiralık bisikletlerin ekranında navigasyon göstergesi var harika 🙂 Kopenhag gezi rehberi olarak bu bisikletler bir harika. Ekrandan görülmesi gereken tüm noktaları seçebiliyorsunuz. Bycyklen‘den bisiklet kiralayabilirsiniz.

 

 

 

 

Kopenhag gezi rehberi sıralamanızı oluşturup,ulaşım için en kolay yolları seçip, çok para da vermeden şehri gezmeye başlayabilirsiniz.

Gülümseyin Hayata 😉

 

Be first to comment