GEZGİNSTAR’IN MALMÖ GEZİSİ ULAŞIM REHBERİ

Malmö gezisi için Türkiye‘den direk uçuş bulunmuyor ve diyebilirsiniz ki Malmö‘ye neden gideceğim? Malmö‘nün sizin için önemli bir durak olduğunu aklınızın bir köşesine not edin.

Stockholm‘e geldiniz gezdiniz ve Danimarka‘nın başkenti Kopenhag‘a geçmek istiyorsunuz bunun için en güzel 2 seçenek var.Uçak ya da tren. Trenle geçiş yaparsanız eğer,16km uzunluğundaki Baltık Denizi üzerine kurulmuş Öresund köprüsünü de görebilesiniz. İsveç‘i Danimarka‘ya bağlayan bu köprünün üst katı motorlu araçlar,alt katı ise tren seferleri için kullanılıyor. Malmö‘den yolculuk yaklaşık 35-40 dakika sürüyor.

Malmö geçiş güzergahında olduğuna göre,tren biletinizi Malmö‘ye kadar alıp,1 gece de olsa burada konaklayıp Malmö gezisi de yapabilirsiniz.Ya da tam tersi Kopenhag‘dan Stockholm‘e doğru devam ederken uğrayabilirsiniz.

Malmö‘yi iki kez gezme fırsatım oldu.İlk gelişimde Kopenhag konaklama açısından çok pahalı olduğu ve Malmö şehrini de gezmek istediğim için Kopenhag yerine Malmö’de kalmayı tercih ettim.İkincisinde ise İskandinav turumuz için rotamızın ilk durağı olan Stockholm‘e uçup,önce Stockholm‘u gezip dolaştık ardından da Malmö gezisi için tren yolculuğumuza start verdik. SJ (Statens Järnvägar) firmasının internet sitesinden tren biletlerinizi alabilirsiniz. Yolculuk 4saat 20dk sürüyor.Bilet fiyatları yolculuk yapmak istediğiniz saate göre değişebiliyor en uygun fiyat 150SEK. Trenin içinde küçük bir restoran bulunuyor biraz market havasında gibi. Öyle daracık bir tren yolculuğu yapmıyorsunuz geniş ve konforlu.Wi-fi olduğu için de gezi araştırmaları yaparak yolculuğunuza zevkle devam ediyorsunuz.

 

 

 

 

Malmö şehir merkezinde ulaşım nasıl sağlanıyor diye soracak olursanız,en sevdiğim ulaşım aracı olan ayaklar ile. Gezilmesi gereken yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz ya da Türkiye caddelerinde korkarak kullanabildiğimiz bisiklet ile Malmö gezisi yapabilirsiniz. Bisiklet kiralayabileceğiniz ofisler var oradan istediğiniz süre kadar kiralama yapabilirsiniz. Hava güzelse çok keyifli bir aktivite oluyor.

 

 

 

 

Gezmeyi çok seven ,durmadan yeni görmek isteyen ruha sahip dostlar Malmö gezisi yapmıyım, orada boşa vakit geçirmiyim diye düşünmeyin sakinliği, huzur dolu şehri, insanların samimi olduğu bu şehri es geçmeyin.

Gülümseyin Hayata 😉

 

 

 

 

 

Be first to comment