KOPENHAG HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Kopenhag Danimarka‘nın başkenti ve kalabalık bir şehir olmasının yanında, Lego‘nun mucidinin, dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı ve yağmurda yaş da pedal çevirip en kalabalık bisiklet topluluğunu trafikte yaratan şehir burası.

Şehir hakkında daha fazla yazımı okumak isterseniz aşağıdaki linklere bekliyorum tık tık !!

Kopenhag Christiania Bölgesi Hakkında Herşey

Kopenhag’da Nerede Ne Yenir ?

Kopenhag’a Ulaşım ve Şehiriçi Ulaşım Hakkında Püf Noktalar

Kopenhag Görülmesi Gereken Yerler

Para Birimi

Danimarka Kronu kullanılmakta ve DKK olarak kısaltılmış.

Saat Farkı

Danimarka Türkiye‘den 2 saat geriden gelmekte. Türkiye kış saati uygulamasına geçmeyerek aramızda olan 1 saatlik zaman farkını 2’ye çıkarmıştır.

İklim

Yıl boyunca kar ve yağmurun eksik olmadığı şehre Haziran Temmuz ve Ağustos aylarında gitmek iyi bir tercih olabilir. Eylül ayında hala yaz sıcak hava etkisini göstermeye devam ederken turist yoğunluğu da azalacağı için Kopenhag gezinizi bu döneme getirmenizi tavsiye edebilirim. İlk gelişim Haziran 2016 yılındaydı ve hava oldukça sıcaktı. İkinci gelişim ise Ekim 2017 sonlarıydı. Oldukça soğuk bir hava da bu kez şehri keşfettik. Her ikisininde keyfi bir başkaydı ama yine de dediğim gibi siz buralara Eylül ayı gibi gelin.

Kopenhag Bycyklen

Amalienborg Sarayı

Yeme-İçme

Bol bol deniz ürünü tüketmelisiniz harikalar ayrıca sosisli sandviç de diğer yemeniz gerekenler listesinde.Peynirlerini denemelisiniz ve ayrıca bunların hepsini bir arada bulacağınız muhteşem bir mekan var Kopenhag şehrinde ismi Torvehallerne mutlaka uğramalısınız. Carlsberg yerel bira markası.

Torvehallerne

Torvehallerne Seafood

Gezilecek Yerler

Nyhavn, Christiania, Tivoli, Kopenhag Belediye Binası, Stroget Caddesi, The Little Mermaid(Küçük Deniz Kızı ) Heykeli, Amalienborg Sarayı, Rosenborg Sarayı, Christiansborg Sarayı, Church Of Savior, Opera Binası, Kanal Turu, Kronborg Kalesi, Louisiana Modern Sanat Müzesi

Vize

Schengen vizesi ile ülkeye giriş yapılabilmekte.

Ulaşım

Türkiye’den bir çok firmanın direk uçuşu bulunuyor.Yaklaşık 3 saat 30 dakikada ülkeye ulaşıyorsunuz. Kopenhag havalimanından şehir merkezine ulaşımı en kolay tren ile sağlayabilirsiniz.

Konaklama

Konaklama seçenekleri oldukça geniş. Ülke geneli pahalı olduğu için konaklama da biraz cep yakıyor. Kopenhag için Airbnb üzerinden oda kiralayabilirsiniz daha ucuza gelebilir ya da kalabalık gidiyorsanız da ev kiralamayı tercih etmelisiniz. Nørrebro konaklama için güzel bir semt.

Kopenhag Kahvaltı Ev

Her iki gelişimde de unutulmaz anılarla dolu bir Kopenhag gezisi yaşadım. Dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı ülkeye gelince insan da kendini hemen bir mutlu hissetmeye başlıyor. Yolunuzun buralara düşmesi dileğiyle,

Gülümseyin Hayata 😉

Be first to comment