MALMÖ İSVEÇ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Malmö İsveç denildiğinde ülkenin üçüncü büyük şehri olduğu, Skane bölgesinde yer aldığı, bisiklet dostu kentler arasında yer aldığı ve Kopenhag‘a geçiş için en yakın nokta olduğu aklınıza gelmeli.

Para Birimi

Ülkede geçerli olan para birimi İsveç Kronu ve SEK olarak gösterilmekte.

Saat Farkı

Malmö Türkiye‘den 2 saat geriden gelmekte.Kış saati uygulamasına geçmeyerek Türkiye aramızda olan 1 saatlik zaman farkını 2’ye çıkarmıştır.

İklim

Malmö İsveç ülkesindeki en ılıman şehir. Mayıs-Ağustos ayları şehri ziyaret için ideal mevsimler.

Yeme-İçme

Balık yemek yerine bu şehirde yer alan küçük ama sevimli restaurantları tercih edebilirsiniz.Planka ve cheesecake denemelisiniz mutlaka.

Gezilecek Yerler

Gustav Adolfs Meydanı,Stortorget(Büyük Meydan), Radhus(Belediye Binası),Malmöhus Slott(Malmö Kalesi),Kungsparken,Turning Torso,Lilla Torg (Küçük Meydan),Hedmanska Gardenbiz gezginlerin Malmö İsveç seyahatlerimizde görmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Vize

Schengen vizesine sahip olmanız gerekiyor ülkeye giriş için.

Ulaşım

Türkiye’den direk uçuş bulunmayan Malmö İsveç ülkesinin sahip olduğu coğrafi konumdan dolayı ulaşım da 2 alternatifi karşımıza çıkarıyor. Stockholm‘e uçup buradan tren ile ulaşabilirsiniz ya da Kopenhag‘a uçup buradan tren ile meşhur Oresund Köprüsünden geçerek Malmö‘ye ulaşabilirsiniz.

Konaklama

Şehir merkezinde konaklama için bir çok alternatif bulunuyor. Malmö İsveç şehirleri arasında bir tık daha ucuz olan bir bölge. Bütçenize göre tercih sizlere kalmış. Best Western Hotel Royal tavsiye edilir.Güzel kahvaltı, güzel manzara,temiz odalar ve şehir merkezinde.

Gülümseyin Hayata 😉

Be first to comment