SEMİNYAK GEZİ NOTLARI

Seminyak kaliteli yaşantının, lüksün ve modern tarzın buluştuğu adres gece kulüpleri, plajları ,restoranları ve farklı tarzdaki butik mağazaları ile turistlerin ilgisini çekiyor. Plajları Avustralyalı sörfçülerin istilasını uğramış durumda. Yani aklınıza denize girebileceğiniz bir plaj getirmeyin hem çok dalgalı hem de gel git etkisi bulunmakta.

 

 

 

 

 

Bali‘deki ilk durağımız Ubud olmuştu şimdi ise Seminyak için yollardayız. En sevdiğimiz ulaşım aracı olan Kura-Kura Bus turistlerin adeta kurtarıcısı.Ulaşım yazılarımdan detaylarına erişebilirsiniz.

Daracık iki şeritli yolda motorların, arabaların gitmeye çalıştığını ve aynı zamanda da yayaların yürüdüğünü düşünün işte yaklaşık 2 saat süren bu yolculuk sonunda Seminyak meydanına yani son durağa ulaşıyoruz.

Modern yapılardan oluşmasına rağmen kendi kültür değerlerini yaşatan ve yansıtan Seminyak , farklı ülkelerden yeni yerler keşfetmek isteyen bir çok mimar, tasarımcı ya da görsel sunum ile uğraşan kişilerin ilgisini çekiyor.

Seminyak‘da popüler adresler;

Potato Head Beach Club: Hint Okyanusu‘na karşı keyif yapacağınız muhteşem bir yer burası. Havuz kenarındaki özel localardan kiralayabilir ya da şezlonglara, çimlere uzanıp yiyip içtiğiniz şeylerin parasını ödeyerek bu zevki yaşayabilirsiniz. Endonezya‘nın ünlü mimarı Andra Matin tarafından tasarlanan ve Roma’nın etkileyici yapısı Colosseum‘dan esinlenerek , mekanın tasarımında eski ve renkli panjular kullanmış. Ünlü DJ’lerin sahne aldığı gündüzünde gecesinde ayrı partilerin düzenlendiği bu mekanın Singapur, Hong Kong ve Jakarta‘da şubeleri bulunmakta. Mutlaka gidip görmelisiniz. Öyle çok pahalı değil gözünüz korkmasın.

 

 

 

 

707 Beachberm : Seminyak  gün batımını izleyebileceğiniz harika plajlara ev sahipliği yapıyor.707 Beachberm bu mekanlardan birisi. Puflarda uzanıp bir bira söyleyip ya da  hindistan cevizi kırdırıp dalgalara, kumsala karşı keyif yapacağınız harika bir mekan.

 

 

 

 

Boss Man : Nefis ,enfes vee harika hamburger yiyebileceğiniz bir numaralı adres burası. Şiddetle tavsiye ediyorum. Bintang içmeyi de unutmayın.

 

 

 

 

Konaklama için Umah Di Seminyak tercih etmiştik sahile ve merkeze çok yakın temiz bir pansiyon.

Seminyak için biz 1,5 gün ayırabildik yetti mi tabi ki hayır. Daha çok şey var yapılacak tapınak gezileri, sokaklarda kaymolmaca, farklı tarzlardaki diğer plaj mekanlarını keşfetme, sörf deneyimi yaşama gibi.

Gülümseyin Hayata 🙂

Be first to comment