KUZEY ALPLERİN KALBİNDEKİ ŞEHİR ”TRENTO”

Trento,”Trentino Alto-Adige” bölgesinin başkenti olup, endüstriyel yapılarının arasında kalan,yeşile ve tarihe bir o kadar doymuş şehri… Merkezi küçük ve sevimli olup, üniversitesi bulunduğu için de sürekli canlı olan bir yer.Benim için en etkileyici şey ise,şehrin hemen yanı başındaki kuzey Alplerin harika manzarası oldu.(Bir sonraki yazımda sizlerle paylaşacağım 😉 )

Trento

Şehrin her yerinde Roma İmparatorluğunun esintileri hissediliyor…”Buonconsiglio Kalesi” ”Adige” nehrinin kenarında inşa edilmiş olup,buradan gelip geçen teknelerden haraç kesermiş. Sonradan nehrin yatağı değiştirilmiş.Günümüzde  ise bu kale turistik amaçlı kullanılmaya başlanmış.

Castle

Statue
İtalya’da her şehirde olduğu gibi, Trento’nun da bir meydanı bulunmakta.”Piazza Duomo” şehrin en güzel meydanı olup,hemen bir köşesinde de katedral bulunmakta.

Piazza Duomo

 

Street_2

Trento’nun dar sokaklarında,o eski taş binaların giriş katlarında bulunan,harika butiklerinde,kendinizi alışverişe kaptırabilirsiniz. Bir çok butik İtalyan tasarımını yansıtıyor ve alışveriş bile ayrı bir zevk bu şehirde dedirtiyor insana…

Trento_Cadde

Trento_Cadde2
Şehirdeki cafeler her zamanki gibi ışıl ışıl olup,bir o kadar da davetkarlar. Veee fiyatları da bir o kadar uygun…Starbucks’ın tek giremediği ülkenin neden İtalya olduğunu, ve niye asla giremeyeceğini anlamanız  için bir sebep olsa gerek burada ki tadacağınız kahveler, deneyin ve farkı tadın 🙂

Italy_Coffee

Gülümseyin Hayata 😉

Be first to comment