Arnavutluk Gezilecek Yerler – Nereleri Mutlaka Görmeliyim ?

Arnavutluk gezilecek yerler listesi oluşturuyorum amaaa,nerelere gitmeliyim, nereleri görmeliyim diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Benden tavsiye seyahatinizi kış döneminde değil sonbahar ,ilkbahar ya da yaz döneminde gerçekleştirin.Kışın ölü bir ülke değil fakat bahar ya da yaz dönemini seçerseniz eğer daha canlı, daha keyifle zaman geçireceğiniz bir seyahat yaşamış olursunuz.

Arnavutluk gezilecek yerler ulaşım için bulutlar üzerinde, kuş bakışı uçak yolculuğu yapmak.

Pegasus

Arnavutluk – İstanbul uçuş süresi ne kadar ? Araç kiralamak mantıklı mı ?

İstanbul‘dan 1,5 saatlik uçuş ile Nere Tereza Tiran Havalimanı‘na ulaşıyorsunuz. Araba kiralamak en güzel seçenek bence, uzunca bir gezi yapacaksanız tabii ki. Arnavutluk gezilecek yerler sıralamanızı oluşturun,Türkiye’den gitmeden araç kiralama rezervasyonunuzu gerçekleştirin ve havaalanına indiğinizde de rahatça arabanızı teslim alıp turuna başlayın.Diğer türlü her yere otobüs ile gitmek zorunda kalırdınız,yapılabilir fakat biraz daha zor bir süreç olur.

Arnavutluk hakkında daha çok yazıya erişmek isterseniz ;

Tiran’da Nerede Ne Yenir ?

Arnavutluk Gezi Rehberi

Arnavutluk Tatili Vlore Maceram

Ucuz ve Vizesiz Tatilin Adresi Arnavutluk Sahilleri

Ksamil Az Para Harcayarak Deniz Tatili Yapmanın Adresi

Arnavutluk gezilecek yerler listesinin de hangi şehirler var ?

Tiran

Arnavutluk‘un başkenti olan şehir ,Osmanlı döneminin ve Komünist dönemin izlerini taşıyamaya devam ediyor.Pahalı mı,fiyatlar nasıl diye soracak olursanız,fazla ucuz herşey 🙂 O yüzden hiç düşünmeden gözünüze kestirdiğiniz mekanlara mutlaka uğrayın.

Tiran gezilecek noktalar

İskender Bey Heykeli, Saat Kulesi, Ethem Bey Camii, Ulusal Tarih Müzesi, Opera Binası, Piramida (Kültür Merkezi) , Barış Çanı, Rinia Park, Grand Park ve Artificial Gölü, Petrela Kalesi, Dajti Dağı, Blloku Bölgesi…

Pramida

İskenber Bey Heykeli

Blloku Bölgesi

Durres

Arnavutluk‘un ikinci büyük şehri,deniz kıyısında olmasından dolayı da turistleri kendine çekmeyi başarıyor.Adriyatik Denizi kıyısında yer alıyor ve İtalya’nın Bari ve Brindisi şehirlerine geçiş için vapur seferleri bulunuyor.

Durres gezilecek noktalar

Fatih Camii,Palmiyeli Yol,Amfitiyatro, sahili, marina, gece hayatı…

Durres Kumsal

Durres

Vlore

Türkçe ismi Avlonya olan şehir Arnavutluk gezilecek yerler listesindeki en eski şehirlerinden biri olma özelliğini taşıyor.Yunanlılar tarafından kurulan ve dağlarla çevrili harika bir doğaya sahip olan Vlore‘e en çok yaz dönemi deniz ve kültür tatili için tercih ediliyor.Ayrıca muhteşem deniz ürünleri tadacağınız adres ise Pulebardha ismindeki restoran.

Vlore gezilecek noktalar

Bayrak Meydanı, Bağımsızlık Anıtı ve Osmanlı döneminde inşa edilen Muradiye Camii, Palmiyeli Yol

Vlore

Vlore Palmiyeli Yol

Elbasan

Tiran ve Durres‘ten sonra en kalabalık şehri Arnavutluk’un. Anadolu’daki bir kasabayı andıran şehir Osmanlı‘nın Arnavutluk sınırları içinde ilk ayak bastığı yerleşimdir. En meşhur yemeği Elbasan Tava‘yı mutlaka denemelisiniz.

Elbasan gezilecek noktalar

Elbasan Kalesi, Sultan Camii,Aziz Meryem Kilisesi…

Ksamil

Yaz döneminde ülkenin en gözde noktalarından biri oluyor. Deniz tatilini çok para ödemeden yaşamak isteyenler için olmazsa olmaz adresler arasında gösteriliyor.

Ksamil gezilecek noktalar

Butrint Antik Kenti, Mavi Göz, Plajlar

Ksmail Plaj

Saranda

Yine Ksamil gibi yaz döneminde oldukça popüler olan bir şehir burası da. Ksamil’e göre daha çok gelişmiş. Uuzn bir kordonu ve hemen önünde de plaj yer alıyor.

Saranda gezilecek noktalar

Deniz, kum ve güneş pek seçenek yok açıkçası.

Saranda Plaj

Shkoder

İşkodra ismiyle bilinen şehirde yer alan ve Balkanlar’daki en büyük göl olma özelliğine sahip Shkoder Gölü , Arnavutluk gezilecek yerler sıralamamda en üst sırayı alıyor. Arnavutluk ve Karadağ ülkelerinin ortasında yer alan göl, yapacağınız seyahat esnasında size unutamayacağınız harika yol manzaraları sunacak.

Shkoder gezilecek noktalar

Rozafa Kalesi, St. Stephen Katedrali, Fatih Sultan Mehmet Camii, Kurşunlu Camii,Kolë Idromeno Caddesi…

Shkoder Kalesi

Konaklama için Booking.com üzeriden yapacağınız ilk rezervasyonunuzda benim referansımı kullandığınızda, hem ben hem de siz 15$ kazanıyor olacaksınız.

Booking.com İndirim o zaman haydi 15USD kazanmak için buradan rezervasyon gerçekleştirin.

Airbnb üzerinden yaptığınız ilk rezervasyonunuzda ise yine referans kullanarak 130TL kazanıyor olacaksınız.

Airbnb İndirim  o zaman haydi 130TL kazanmak için buradan rezervasyon gerçekleştirin.

Doğasıyla,tarihiyle,sahilleriyle,ucuz olması ve daha bir çok özelliğiyle bu ülkeye gitmekten memnun kalacaksınız. Arnavutluk gezilecek yerler için yapacağınızda rotada,nereden başlarsanız başlayın ülke sizi kendine hayran bırakacak ve tekrar tekrar gitmek isteyeceksiniz. Hem vize de istemiyor. Bir uçak biletine bakar. Maceralarıma ortak olmak için Instagram ve Facebook üzerinden takibe bekliyorum. 😉

Gülümseyin Hayata 😉

Grand Park

Be first to comment