Ekonomik Gezi / Gezi Rehberi / Vizesiz Ülkeler

Belgrad Gece Hayatı Neden Bu Kadar Popüler? Sınırsız Eğlence Var Mı?

Belgrad gece hayatı deyince eğlenceden başka ne olabilir ki ? Neden şimdi bu yazıyı yazma gereği duydun ki ? demeyin, çünkü burası Avrupa’nın en renkli gece hayatını yaşayacağınız bir yer.Çevre ülkelerden ( Makedonya, Hırvatistan, Bosna Hersek , Karadağ ) hafta sonu için gelenlerin çok fazla olduğu, hatta diğer Avrupa ülkelerinde yaşayanların da sıkça tercih ettiği çılgın bir gece hayatı var.

Mevsim yaz ise Belgrad gece hayatı , Sava ve Tuna Nehri etrafında bulunan kulüplerde, kelimenin tam anlamıyla doruklarda yaşanıyor. Eğlence severler bu mekanları akşamüstü doldurmaya başlıyorlar. Önce biraz bir şeyler içip ısındıktan sonra, gece yarısına doğru müziğin ve insanların ritmi artmaya devam ediyor.

Tepeden nehre doğru çekilmiş bir görüntü içerisinde yer alan binalar, nehir kyısındaki işletmelerin yer aladığı bir görüntü.
Sava Nehri

Mevsim kış ise bu kez eğlencenin adresi şehir merkezindeki kulüpler oluyor. Zannetmeyin ki kış aylarında buralarda eğlence bitiyor. Yok yok içiniz rahat olsun, soğuk falan işlemiyor buradakilere eğlenmeye son gaz devam.

Belgrad gece hayatı konusunda önemli ipuçları !

Eğlenceye giderken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri,dress-code yani kıyafetinizin düzgün olması. Ne demek istediğimi şöyle açıklıyorum, Sırbistan kızlarının ne kadar güzel olduğunu bir kez de ben söylemek istiyorum hooop ağızlardan akan sular silinsin 🙂 işte tam da bu noktada kızların güzellik konusuna çok önem verdiklerini, hatta tüm paralarını neredeyse giyim, bakım ve gece eğlencesine harcadıklarını söylersem yalan olmaz. Hep bakımlı ve çekicidirler. Kızlar üzülmeyin ülke sizin için de bir o kadar çekici olabilir. Neden mi ? Belgradlı erkekler için hayatlarında spor olmazsa olmaz bir aktivite, o yüzden heeep fitler ve giyim kuşama da bir o kadar önem veriyorlar. Günlük hayatlarında kızların da erkeklerin de bir tık daha rahat olduğu, ama gece eğlence varsa offf düğüne mi gidiyoruz abi dercesine her iki cinsin de gösterdiği özeni,bir gece kulübüne gittiğinizde çok iyi anlıyorsunuz.

O zaman erkekler size sesleniyorum; bir jean, beyaz gömlek, kemer ve şık bir ayakkabı ile, kızlar siz ise giyinin elbiseleri etekleri, takın topuklu ayakkabıları ayaklarınıza(çantanızda götürün, orada değiştirin), makyajı da birazcık abartın ve vur patlasın çal oynasın, ohh sabahlar olmasın.

Mavi bir ışık altında gece kulübünde çekilmiş Belgrad gece hayatı yazısından bir görüntü.
Belgrad Eğlence

Eğlence hayatının Ibiza kadar renkli olduğu söyleniyor. Aralarındaki fark ise Ibiza  gece kulüplerinin yaz aylarında, Belgrad’ın ise yılın tüüüm aylarında açık olması imiş.

Belgrad gece hayatı canlı mı canlı, renkli mi renkli ve hepsinden de önemlisi siz bir şehirden gece hayatı için ne bekliyorsanız, hepsine de yanıt verebiliyor.

Dans etmeyi sevmem, daha sakin takılayım ben derseniz ?

Three Carrots,

Irish Pub olduğu için oldukça ilgi görüyor.Turistlerin ve lokal halkın sıkça tercih ettiği bir mekan.

Jazz Basta,

Şarabınızı yudumlayıp, müzik eşliğinde keyifli dakikalar geçirebileceğiniz, aynı zamanda dekorasyonunu da çok seveceğiniz keyifli bir mekan bence.

Berliner,

Lokal bira içmekten sıkılıp, daha fazlasını arıyor ve biraz da yanında Alman lezzetlerinden atıştırmalıklar olsun diyorsanız deneyebilirsiniz.

The Black Turtle,

Kendi biralarını üreten, çeşit çeşit meyvelisinden, dark biraya kadar bir çok seçenek mevut olduğu değişik bir mekan. Şehrin bir kaç noktasında da farklı şubeleri bulunuyor. Menüde yer alan tüm biraları denemek isterseniz de, küçük bardaklarda servis ettikleri bir tadım menüleri bulunuyor.

Blaznavac,

Kokteylleri ile nam salmış bir mekan. Mekanın önünden geçerken ooo buraya bir girelim diyebileceğiniz farklılıkta bir yer. Yazın da kışın da oldukça kalabalık. Bahçesi ise görülmeye değer, heryer grafiti ile süslenmiş. Belgrad gece hayatı nasılmış bir bakıyım demek için dışarı çıktıysanız sizi oldukça etkileyecek bir mekandasınız.

Eğlenmek mi, ben bunun için yaratılmışım diyorsanız ?

Freestyler,

Nehir kenarındaki mekanlar arasında en çok tercih edileni. Gece saat 00:00 gösterdiğinde eğlence başlıyor ve gün doğumuna kadar sürüyor.

KC Grad,

Dans etmenin yanında farklı bir konsept daha sunuyor. Aslında mekan kültür merkezi olarak geçiyor.Yani sergiler,filmler ya da workshop’lar düzenleniyor. Giriş ücreti alınıyor genellikle ama o da çok bir şey değil.Turistik bir yer olarak görmeyin burayı, lokaller ile kaynaşmalık bir mekan.

Plastic,

House müzik severlerin en çok tercih ettiği bir yer diyebiliriz.Fakat şehirde hangi gece kulübüne gidelim diye sorduğunuzda,herkesin düşünmeden Plastic cevabını verebileceğini da garanti edebilirim.Yani lokaller ve turistlerin tercih ettiği, piyasa olan bir mekan desem yanlış ifade etmiş olmam. İçki fiyatları diğer yerlere göre bir tık pahalı olsa da,gözünüz korkmasın yine de ucuz. Belgrad gece hayatı seveler arasından oldukça popüler bir mekan.

Tube,

Elektronik müzik sevenlerdenim ben derseniz işte doğru adres. Burası da oldukça popüler bir mekan.Cuma ve Cumartesi akşamları dolup taşıyor. Sırbistanlı DJ’leri konuk ediyorlar.Giriş için ufak bir ücret alıyorlar.

Club Beton,

Bu mekanı gördükten sonra diyebilirsiniz ki evet Avrupalılar neden koşa koşa buraya geliyorlar anlıyorum .Çünkü Ibiza geceleri ile neredeyse eş değer olan bu mekan,dünya çapında bir çok turisti kendine çekmeyi başarıyor. Sava Nehri üzerinde yaz kış açık olan mekana rezervasyon olmadan almıyorlar,atlamamanız gereken bir nokta konu sonra kapıda kalırsınız.

Bana bunlar yetmedi, Gökşen bizi diskoya götür derseniz ?

 • Nehir kenarında eğlenmek için 20/44, Tag, Povetarac, River
 • Güzel müzik yapan DJ’lerin performansları ile eğlenmek için, Club Sound, Drugstor
Pembe bir ışık altında elinde mikrofon ile şarkı söyleyen bir kadının fotoğrafı.
Gece Kulübü

Belgrad eğlence hayatı için kısa kısa notlar !!

 • Belgrad gece hayatı ile ilgili bir çok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz
 • Eğlenmeye gidiyorsunuz bir tık kendinize özen gösterin,
 • Bir çok mekan gece saat 00:00’dan sonra kapılarını açıyor ,o saatte kadar başka mekanlarda bir şeyler içip keyif yapabilirsiniz.
 • Kafalar iyi olacağı için uyarıyorum,taksi kullanırsanız taksimetreyi açtırmayı unutmayın.
 • Nehir kenarındaki mekanların bir çoğu kış aylarında kapalı oluyor, ne zaman başlıyor buradaki eğlenceler derseniz Mayıs sonu gibi.
 • Rakija içemeye kalkarsanız aman dikkat alkol oranı fazla yüksek olan bir içki. Shot bardakları ile servis ediliyor,bir-iki-üç bardak derken ayaklarınız yerden havalanabilir.
 • Kışın şehir içindeki , yazın ise nehir kenarındaki mekanları tercih edin.
 • İçkiler ucuz mu? evet evet gerçekten sudan ucuz desem doğruluk payı var.
 • Barlarda kızlara içki ısmarlama konusunda dikkatli olun,bir içerler iki içerler üçüncüsünde hooop görüşürüz der kaçarlar.

Belgrad sokaklarında gezip, şehri de detaylı keşfetmek istersenizBelgrad Gezi Rehberi yazım için tıklayın.

Belgrad gece hayatı sadece gece kulüpleri ile değil, striptiz kulüpleri,barları,diskoları,aniden karşınıza çıkan sokak şovları ile bu şehri tercih eden eğlence tutkunlarının zevkine hitap ediyor.Oturmaya mı geldik, eller havaya, sabahlar olmasın deyip,eğlencenin adresi Belgrad gezinizden bol bol güzel anılar ile dönmeniz dileğiyle. Maceralarıma ortak olmak için Instagram ve Facebook üzerinden takibe bekliyorum.Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Gülümseyin Hayata 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir